Кліматцентр http://klimatcenter.com.ua Комфорт у Вашому домі Fri, 29 Dec 2017 15:04:06 +0000 ru-RU hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.2 http://klimatcenter.com.ua/wp-content/uploads/2016/05/cropped-logo-32x32.jpg Кліматцентр http://klimatcenter.com.ua 32 32 Вікно, обладнане українськими «сонячними» жалюзями, може виробити до 100 кВт•год енергії на місяць http://klimatcenter.com.ua/korisne/vikno-obladnane-ukrayinskimi-sonyachnimi-zhalyuzyami-mozhe-virobiti-do-100-kvt-god-energiyi-na-misyats/ http://klimatcenter.com.ua/korisne/vikno-obladnane-ukrayinskimi-sonyachnimi-zhalyuzyami-mozhe-virobiti-do-100-kvt-god-energiyi-na-misyats/#respond Mon, 18 Jul 2016 10:13:26 +0000 http://www.klimatcenter.com.ua/?p=918 НАТАЛІЯ ФЕДОСЕНКО | 03.06.201612468

Комунальні послуги для простого українця – дороге задоволення. Разом з тим такий необхідний ресурс, як світло і тепло, можна отримувати безкоштовно – від сонця. Власники будинків можуть встановити сонячні батареї на дахах, але що робити жителям багатоквартирних будинків? Українець Євген Ерік, про якого раніше писав Ecotown, придумав красиве і порівняно недороге рішення проблеми: «сонячні» жалюзі.

Одне вікно, прикрашене таким незвичайним гаджетом, зможе генерувати до 100 кВт·год енергії в місяць. А обійдуться такі жалюзі в $ 300 з установкою. Ерік розповів AIN.UA, як народився проект SolarGaps і на якій стадії він сьогодні.

Що таке SolarGaps

«Розумні» жалюзі SolarGaps – це сонячні модулі, які монтуються на віконні жалюзі з внутрішньої або зовнішньої частини віконного отвору. Ці модулі перетворюють сонячне випромінювання в теплову та електричну енергію, роблячи приміщення незалежним від зовнішніх електричних мереж.

Потужність SolarGaps на квадратному метрі віконного отвору досягає 150 Ватт при зовнішньому розміщенні жалюзі і до 100 Ватт при внутрішньому. «Такі жалюзі SolarGaps, встановлені в трикімнатній квартирі з вікнами, що виходять на південь, здатні виробляти до 600 Ватт·год на годину або близько 4 кВт·год в день, а це 100 кВт·год на місяць, – стверджує Євген. – Середнє споживання квартири коливається від 100 до 250 кВт в місяць».

Перетворювач зберігає одержувану енергію і спрямовує її в мережу, щоб живити електроприлади в будинку. А надлишок енергії можна зберігати і накопичувати, а при бажанні навіть продавати за «зеленим» тарифом обленерго, стверджує винахідник:

«Вартість кіловата при споживанні – 1,8 грн., при продажу електроенергії за «зеленим» тарифом – 4 грн.»

Облаштування звичайного вікна в міській квартирі інноваційними жалюзями обійдеться, за оцінками Євгена, в $ 300. Повний перехід на сонячну енергію більш витратний.

«Відключитись від зовнішніх мереж можливо при обладнанні понад 10 метрів квадратних вікон, що виходять на південну сторону, і використання елементів живлення для накопичення і інвертора. Як акумулятор може використовуватися навіть Tesla PowerWall. SolarGaps ідеальні з Tesla Powerwall », – заявив Ерік.

Промислові рішення для торгових і бізнес-центрів SolarGaps планує пропонувати по $ 150 за квадратний метр.

«Економія тільки на кондиціонуванні за рахунок блокування прямих сонячних променів може досягати 90%. А одержувану енергію можна використовувати для роботи комп’ютерів, побутової техніки та освітлення. Конкретна цифра може бути розрахована на підставі існуючої будівлі», – стверджує винахідник.

Від ідеї до прототипу

Місія проекту амбітна: врятувати планету.

«Сьогодні більше 50% жителів Землі проживають в містах. Ми хочемо дати їм можливість брати «зелену» енергію просто з вікон », – говорить Ерік.

Ідея розмістити сонячні еноргонакопичувачі на віконних жалюзі народилася в кінці 2015 року. Ерік розробляв систему енергонезалежного будинку – для цього йому необхідно було встановити сонячні панелі на даху, але місця там виявилося недостатньо для досягнення бажаного результату. Тоді Євген вирішив спробувати розмістити сонячні модулі на площинах вікон, але ККД при цьому сильно зменшився, оскільки промені падали на панелі не під прямим кутом.

Еріка осінило: «Потрібно змінити кут нахилу панелі до сонця і міняти його протягом дня в залежності від пори року». Для реалізації такого рішення ідеально підходила конструкція жалюзі. Так на світ з’явився проект SolarGaps.

Винахідник створив експериментальний зразок, провів випробування і залишився задоволений результатом. Щоб керувати рухом панелей на жалюзі автоматично, він створив додаток для смартфона. З таким концептом відправився на iForum 2016, де на нього відразу звернули увагу – про першу версію SolarGaps написали багато українських ЗМІ.

Перший прототип Євген розробив за власні кошти. Сумарно в проект вже вклали приблизно 500 000 грн. У березні SolarGaps пройшов відбір в IoT Hub Kiev – акселератор інтернету речей. Тут команда проекту поповнилася: крім засновника Євгена Еріка, який відповідає за наукові розробки та бізнес-девелопмент, у SolarGaps з’явився інженер-механік і електронік, він же програміст Денис Крутько.

Засновник IoT Hub Роман Кравченко безоплатно вклався в проект – завдяки отриманим коштам Ерік зміг удосконалити жалюзі для зовнішнього застосування. Прототип отримав скло на кожній з ламелей, датчик руху, який визначає присутність людини в кімнаті і розпізнає жести.

«Наприклад, ви входите в кімнату, і жалюзі відкриваються. Залишаєте її – і через 15 хвилин вони повертаються в режим максимальної генерації», – пояснив Ерік.

Також розробники додали датчик визначення кута положення сонця для коригування кута ламелей до сонця протягом дня, і розробили концепт нового інтефейсу додатку.

Підключення жалюзі спростили.

«Ми додали ключове рішення, що дозволяє підключити жалюзі до домашньої мережі без використання акумуляторів і дорогих інверторів. Вам просто потрібно включити блок управління жалюзі в розетку, і вони почнуть живити ваш будинок додатковою енергією від сонця », – пояснив Ерік.

Вдосконалені моделі жалюзі команда показала на виставці Kyiv Mini Maker Faire.

«Ми отримали багато позитивних відгуків. Демонстрація управління кутом повороту жалюзі з лампою, що замінює сонце в приміщенні, приводила в захват і дорослих, і дітей», – розповів винахідник.

Що далі?

На досягнутому Ерік і Крутько зупинятися не збираються. В майбутньому жалюзі хочуть зробити потужнішими – збільшити ККД до 190 ват на метр квадратний вікна за рахунок застосування більш ефективних і надійних модулів. А в мобільному додатку SolarGaps з’явиться статистика генерації електрики і призначені для користувача налаштування. Поки додаток розробили тільки для Android, проте за словами Еріка, iOS-версія не змусить себе довго чекати.

Для запуску серійного виробництва Еріку потрібно орієнтовно $ 200 000. Зараз команда веде переговори з інвесторами – за словами винахідника, проектом зацікавилися кілька інвестиційних компаній. Також планують запустити збір коштів на краудфандінговій платформі Kickstarter.

Тим часом на сайті вже стартував збір попередніх замовлень на SolarGaps, а поставки першим клієнтам команда планує почати вже через шість місяців.

«У нас вже досягнуті домовленості про випуск жалюзі на підприємстві в місті Києві. Є навіть можливість робити продукт, повністю вироблений з комплектуючих, що випускаються в Україні», – стверджує винахідник.

Попит, за словами Євгена, є: переважно на одиничні екземпляри.

«Це і прості люди, які прагнуть зменшити свої рахунки за електрику, і власники будівель», – говорить Ерік.

Також SolarGaps планують продавати в Європі та Ізраїлі, де вартість електрики в рази вища за українську. У цьому випадку, за словами розробника SolarGaps, окупність проекту складе 3-4 роки.

За матеріалами ecotown.com.ua

]]>
http://klimatcenter.com.ua/korisne/vikno-obladnane-ukrayinskimi-sonyachnimi-zhalyuzyami-mozhe-virobiti-do-100-kvt-god-energiyi-na-misyats/feed/ 0
Труби для теплої водяної підлоги: які краще, розрахунок кількості і варіанти монтажу http://klimatcenter.com.ua/korisne/trubi-dlya-teployi-vodyanoyi-pidlogi-yaki-krashhe-rozrahunok-kilkosti-i-varianti-montazhu/ http://klimatcenter.com.ua/korisne/trubi-dlya-teployi-vodyanoyi-pidlogi-yaki-krashhe-rozrahunok-kilkosti-i-varianti-montazhu/#respond Fri, 01 Jul 2016 13:00:18 +0000 http://www.klimatcenter.com.ua/?p=714

Труби для теплої водяної підлоги: які краще, розрахунок кількості і варіанти монтажу

При виборі системи опалення для приватного будинку або нової квартири багато хто замислюється про відмову від традиційних батарей на користь теплої підлоги. Крім того, що така система дозволяє позбутися регістрів і труб, часто спотворюють відмінний інтер’єр, вона ще і більш комфортна. Довгий час особливою популярністю користувалися електричні теплі підлоги, але часто їх використання пов’язане з додатковими витратами на оплату електроенергії. Так і проводка в наших будинках часто далека від ідеалу та не витримує додаткового навантаження. Відмінною альтернативою електричної, може стати водяна система. Для її підключення досить вмонтувати в підлогу труби і підключити їх до вже наявного у вас котла. Але які труби підійдуть для теплої підлоги? Саме про це ми сьогодні і поговоримо.

Зміст

 • Які труби можна використовувати?
  • Варіант #1 – мідні труби
  • Варіант #2 – труби з металопластику
  • Варіант #3 – поліпропіленові труби
  • Варіант #4 – РЕХ-труби
 • Розрахунок необхідної кількості труб для системи
 • Що ще знадобиться для монтажу?
 • Монтаж і підключення трубопроводу
 • Альтернативні способи улаштування водяної підлоги
  • Полістирольна настильних система
  • Дерев’яна модульна система
 • У висновку

Які труби можна використовувати?

Відразу необхідно сказати, що в багатоповерхових будинках використання цієї технології обмежена. Якщо ви повністю переоборудуете систему опалення таким чином, то ваші сусіди зверху або знизу (це залежить від напряму подачі теплоносія) почнуть мерзнути, що неодмінно призведе до конфліктів і розглядів з комунальними службами. Та й дозвіл на подібні зміни отримати вам навряд чи вдасться. Все це дозволяє говорити про монтаж водяної системи теплої підлоги тільки в приватних будинках.

Основним елементом такої системи опалення є труби, від правильного вибору яких безпосередньо залежить якість роботи водяної теплої підлоги. Давайте розглянемо всі доступні на сьогоднішній день види таких труб.

Варіант #1 – мідні труби

Найкращим матеріалом для труб теплої підлоги є, безумовно, мідь.

1truba

Монтаж мідної системи опалення вимагає застосування спеціального устаткування, що можуть дозволити собі тільки професіонали. Так що, вибираючи для свого теплої підлоги мідні труби, будьте готові платити за їх встановлення

Саме такі труби використовуються в більшості європейських країн. Мідь володіє відмінною теплопровідністю і довговічністю. Єдиним, але дуже істотним недоліком таких труб є їх ціна.

Варіант #2 – труби з металопластику

ACD Systems Digital Imaging
ACD Systems Digital Imaging

Найбільш поширений варіант труб для теплої підлоги.

Варіант пристрою водяної підлоги з металопластикових труб по праву вважається найбільш збалансованим і продуктивним з-за високого ккд системи і її довговічності

Завдяки внутрішній прошарку з алюмінію вони мають непоганий теплопровідністю, а внутрішній і зовнішній шари полімеру роблять такі труби стійкими до пошкоджень і «заростання». Та й ціна цього матеріалу цілком доступна.

Варіант #3 – поліпропіленові труби

3trubaПоліпропіленові труби використовуються так само рідко, як і мідні, але з інших причин. Основним їх недоліком є досить великий радіус вигину – не менше 8 діаметрів. А це означає, що при товщині труби 20 мм, відстань від одного її відрізка до іншого буде не менше 320 мм, чого часто недостатньо.

Автор цієї системи вийшов з положення – він поклав поліпропіленові труби і скріпив їх спеціальними куточками

Варіант #4 – РЕХ-труби

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

РЕХ-труби або труби із зшитого поліетилену мають досить великою теплопровідністю і зносостійкістю. При цьому їх вартість невисока. Головним недоліком таких труб є те, що їх доводиться жорстко фіксувати при укладанні. В іншому випадку труба разогнется.

Фіксуються PEX труби або на арматуру, або на спеціальну підкладку (як робить фірма valtec, наприклад)

Розрахунок необхідної кількості труб для системи

Коли вибір підходять саме вам труб зроблений, прийшов час зробити розрахунок необхідної кількості матеріалу. Для цього слід накреслити схему укладання. Робити це зручніше за все на міліметровому папері, переносячи на неї розміри кімнати в масштабі. Крім того, необхідно виміряти і нанести на схему всі великі предмети меблів, які ви не плануєте переставляти. Укладання труб теплої підлоги під ними не рекомендована. На останньому просторі потрібно намалювати схему прокладки труб. Найбільш поширеними є способи укладання «змійка» і «спіраль».

Укладання труб першим способом спроектувати і виконати значно легше, але він має один істотний експлуатаційний недолік. Справа в тому, що в цьому випадку теплоносій надходить у систему теплої підлоги з одного боку кімнати і поступово по змійці направляється до іншої. По дорозі вода в системі остигає, а значить, найближча до врізки частина підлоги буде нагріватися значно більше, ніж найвіддаленіша.

5truba

При укладанні труб «змійкою» система буде працювати нерівномірно – частини статі, які ближче всього до колектора, буде тепліше інших

Прокладка труб по спіралі дозволяє значно рівномірніше розподілити температуру за рахунок того, що труба від врізки прямує до центру кімнати, а звідти назад до колектора.

6truba

Така прокладка труб в підлозі практично не передбачає різких вигинів (тільки один раз), але і прямих ділянок не буде. Це дає можливість застосувати труби з великим радіусом вигину. А ось матеріал, який не тримає форму, доведеться часто кріпити

Слід врахувати, що довжина труб в одному контурі не повинна перевищувати 60 метрів. Інакше теплоносій буде занадто сильно остигати, і система не буде ефективною. Приміщення великої площі доцільно розбити на кілька секторів, в кожному з яких прокласти окремий контур.

7truba

Многоконтурный водяна тепла підлога – мінімальна відстань між трубами диктується, як правило радіусом вигину того чи іншого матеріалу.

Від стін слід відступити на 15-20 см і накреслити план прокладки труб. Відстань між сусідніми ділянками труби не повинна перевищувати 35 см, інакше прогрів підлоги буде нерівномірним. У середньому, труба діаметром 16 мм здатна прогріти на 10-15 см поверхні в обидві сторони від себе.

Після того, як готовий креслення необхідно розрахувати протяжність труби. Для цього достатньо виміряти її на схемі і помножити на масштаб.

Що робити якщо не вистачило труби? І таке буває. Ось, як вийшов з цієї ситуації один майстер:

Що ще знадобиться для монтажу?

Отже, матеріал труб обраний і їх кількість розраховано. Тепер необхідно визначитися, які ще матеріали і пристосування знадобляться для монтажу системи:

 • Теплоізоляція. Під труби обов’язково необхідно прокласти шар теплоізоляції. Це може бути пінопласт або ЕППС.
 • Гідроізоляція. Мультифольга або поліетиленова плівка – гідроізоляція і додаткова теплоізоляція.
 • Демпферна стрічка. Укладається уздовж стін і між ділянками кімнати з різними опалювальними контурами. Вона призначена для того, щоб компенсувати розширення бетонної стяжки внаслідок нагрівання.
 • Арматурна сітка. Покликана зміцнити стяжку, і послужить основою, до якої будуть кріпитися труби.
 • Якірні дужки – спеціальні хомутики для кріплення труб.
 • Колектор для теплої підлоги. Це пристрій, який виконує функцію розподілу теплоносія по контурах. Якщо в системі декілька контурів різної довжини, колектор обов’язково повинен бути оснащений регулятором витрати. Це обумовлено тим, що при подачі рівної кількості теплоносія довгий контур буде грітися значно слабкіше, ніж короткий. У деяких випадках вода може зовсім не піти в більш довгий контур з-за високого гідравлічного опору.
 • Змішувальний вузол. Це пристрій необхідно в тому випадку, якщо не всі кімнати в будинку опалюються за допомогою теплої підлоги. У холодну пору року температура теплоносія, що подається на радіатори досить висока, а тепла підлога є низькотемпературної системою. Саме в смесительном сайті подається теплоносій розбавляється вже остившім до необхідної температури.

Монтаж і підключення трубопроводу

Порядок робіт тут наступний:

 • Починати необхідно з укладання теплоізоляційного матеріалу і демпферної стрічки.
 • Потім шар фольги або поліетилену. Всі стики цього шару необхідно проклеїти скотчем.
 • Поверх гідроізоляції укладаємо арматурну сітку, до якої і будуть кріпитися труби.
 • Встановлюємо колектор.
 • Приступаємо безпосередньо до прокладання труб. Приєднуємо край труби до колектора і починаємо укладати її згідно з планом. Кріпимо трубу до арматурної сітки. Якщо використовується металопластикові труби, хомутики потрібно встановлювати на відстані 1 м один від одного. Якщо ж ви віддали перевагу більш пружний матеріал, доведеться кріпити частіше.

Важливо! У місці, де труба перетинає демпферний шов необхідно надіти на неї спеціальну гофровану шину, яка допоможе запобігти пошкодження трубопроводу.

 • Коли весь контур покладений, підключіть другий його край до колектора.
 • Тепер необхідно провести випробувальний запуск системи. Для цього подайте в неї тиск, що перевищує робочий приблизно в 1,5 рази.
 • Якщо все гаразд, пора робити цементну стяжку. Для цього використовується цементно-піщаний розчин у пропорції 1:3 з додаванням пластифікатора. Необхідно просто залити ним підлогу, шаром до 30 мм В будівельних магазинах можна знайти «наливна підлога» призначений спеціально для систем теплої підлоги. Працювати з ним значно зручніше, але і ціна такої суміші значно перевищить вартість звичайного цементного розчину.
 • Залишилося тільки дочекатися висихання стяжки і підлогу готовий.

Детальніше про процес гідравлічного випробування:

Альтернативні способи улаштування водяної підлоги

Існують і значно менш трудомісткі способи монтажу водяної теплої підлоги, але і вартість їх значно вище. Розрахунок труби для теплої підлоги такої конструкції проводиться точно так само, як під бетонну стяжку.

Полістирольна настильних система

Ця система відмінно підійде в тих випадках, коли не можна збільшувати навантаження на несучі конструкції будівлі. Незамінна полістирольна система і в приміщеннях з низькими стелями. Вона складається з полістирольних пластин з вже готовими пазами під прокладку труб, самих труб і алюмінієвих пластин, що забезпечують рівномірний розподіл тепла.

8truba

Між таким теплою підлогою і чистовим покриттям рекомендується укладати спінений поліетилен (під ламінат або паркет) або ГВЛ (під керамічну плитку)

Дерев’яна модульна система

Ще один спосіб укладання труб, не передбачає «мокрого» процесу – дерев’яна модульна система. Вона виготовлена з ДСП з вже готовими пазами під прокладку труб. Така система ідеально підійде для дерев’яних будинків. Досить укласти між лад теплоізоляцію і закріпити дерев’яні модулі як звичайне листове підлогове покриття. Єдиною умовою є відстань між лагами не більше 60 см, а якщо ви плануєте чистову підлогу з керамічної плитки – 30 див.

У висновку

Як бачите, самостійний вибір труби для теплої підлоги і подальший монтаж такої системи не вимагають спеціальних навичок. Єдиний момент, який вам може знадобитися допомога фахівця – розрахунок потужності системи опалення. Усе інше ви можете зробити самі.

]]>
http://klimatcenter.com.ua/korisne/trubi-dlya-teployi-vodyanoyi-pidlogi-yaki-krashhe-rozrahunok-kilkosti-i-varianti-montazhu/feed/ 0
Розрахунок батарей опалення http://klimatcenter.com.ua/korisne/rozrahunok-batarey-opalennya-2/ http://klimatcenter.com.ua/korisne/rozrahunok-batarey-opalennya-2/#respond Wed, 08 Jun 2016 13:26:37 +0000 http://www.klimatcenter.com.ua/?p=462 Расчет батарей отопления: определение мощности отопительных приборов и оптимального числа секций 1 Предварительная подготовка 2 Самостоятельный расчет 2.1 Радиаторы отопления – расчет мощности 3 Как рассчитывается количество секций 3.1 Непосредственный расчет 4 Выводы Батареи отопления и отопительные радиаторы – это элементы системы теплообеспечения здания. Их главное назначение – непосредственный процесс обогрева помещения.Он происходит за счет передачи тепловой энергии нагретого теплоносителя воздуху помещения, которое обогревается.  Определение мощности и расчет количества батарей отопления выполняется для всех помещений отдельно. При этом руководствуются такими показателями: площадь помещения; высота потолков; температура, которая устанавливается в помещении; температура на улице (средняя за отопительный сезон и минимальная); теплопотери в помещении; температура теплоносителя в сети. Теплопотери здания ПРЕДВАРИТЕЛЬНАЯ ПОДГОТОВКА Перед тем, как рассчитать количество батарей отопления, проводятся такие работы: Определяются режимы температуры и объектные теплопотери; Разрабатываются технические решения для объекта; Определяется необходимое технологическое оборудование; Устанавливаются технические и экономические критерии эксплуатации системы отопления; Определяются критерии и факторы надежности; Составляются схемы размещения приборов отопления, коммуникаций и оборудования по каждому этажу отдельно; Выполняется аксонометрия системы радиаторов; Производится детализация и схемы подключения с учетом обвязки. Читайте также более подробно о напольных конвекторах отопления. Схемы обвязки Как рассчитать батареи отопления? Сделать это своими руками довольно сложно. Чтобы произвести корректный расчет с учетом всех характеристик, как здания в целом, так и каждого отдельного помещения, требуется работа квалифицированного специалиста. Важно! Для выполнения многих проектных задач необходимо специальное оборудование (тепловизор и специальное программное обеспечение).Поэтому обращение к специалистам обязательное условие. Фото тепловизора К чему может привести неправильный расчет батареи отопления на этапе составления проектных схем? Одним из последствий будет то, что температура в помещениях будет ниже требуемой. Соответственно, условия эксплуатации не будут отвечать поставленному техническому заданию. Важно! Установка отопительных приборов избыточной мощности приводит к увеличению стоимости, как самой отопительной системы, так и регулярных расходов на отопление. Поэтому к процессу подсчета нужно отнестись ответственно. САМОСТОЯТЕЛЬНЫЙ РАСЧЕТ Примерный расчет мощности батареи отопления можно провести самостоятельно. Для этого понадобятся только такие инструменты, как рулетка и калькулятор. Точность таких расчетов невелика. Но их погрешность не превышает 15 – 20 %, поэтому вполне допустима при определении числа секций в радиаторах. РАДИАТОРЫ ОТОПЛЕНИЯ – РАСЧЕТ МОЩНОСТИ Расчет мощности батарей отопления начинается со сбора информации о помещении, для которого производятся вычисления. Итак, какая информация будет необходима? Общая площадь помещения; Средняя высота потолков; Техническая информация о дверях и окнах (количество, размер и материал); Минимальная температура воздуха на улице в отопительный сезон; Нормы и правила, которые приняты в определении мощности отопительных приборов, регламентируют показатель 100 Вт на каждый квадратный метр площади. Полученный результат корректируется, исходя из индивидуальных обстоятельств и особенностей здания или сооружения, путем умножения на коэффициент коррекции; Стандартная высота помещения при определении мощности  приборов отопления – 3 м. Соответственно, при высоте комнаты большей или меньшей инструкция требует показатель мощности умножать на уточняющий коэффициент; Например, для помещения высотой 2,5 м уточняющий коэффициент будет составлять: 2,5 / 3 = 0,83; для комнаты высотой 3,85 м – 3,85 / 3 = 1,28; Для угловой комнаты полученное значение следует умножить на коэффициент 1,8; Если в помещении больше одного окна или одно окно значительно большей площади, увеличивающий коэффициент принимается равным 1,8; При нижнем подключении батарей отопления увеличивающий коэффициент составляет 1,1; Нижнее подключение радиатора Для районов, где возможны экстремально низкие температуры зимой (Крайний Север и Дальний Восток) расчетная мощность увеличивается в два раза; Наличие пластиковых стеклопакетов требует применение уменьшающего коэффициента 0,8. КАК РАССЧИТЫВАЕТСЯ КОЛИЧЕСТВО СЕКЦИЙ Для расчета необходимо сначала определить мощность одной секции данного радиатора. Расчет чугунных батарей отопления выполняется исходя из того, что мощность одной ее секции составляет 180 Вт. Для других отопительных приборов мощность определить несложно. Достаточно заглянуть в технический паспорт изготовителя. В документах обязательно указывается мощность одной секции отопительного прибора. НЕПОСРЕДСТВЕННЫЙ РАСЧЕТ Для наглядности рассмотрим пример такого расчета. Задача – рассчитать количество секций чугунной батареи отопления для комнаты площадью 17,2 м2, с высотой потолков – 2,48 (однокомнатная «хрущевка») с пластиковым стеклопакетом на двух окнах – комната угловая в средней полосе с учетом верхнего подключения радиаторов. Устанавливаем базовое значение мощности: 17,2 х 100 = 1720 Вт; Применяем поправочные коэффициенты: коэффициент высоты: 2,48 / 3 = 0,83;  1720 х 0,83 = 1428 Вт; коэффициент углового помещения: 1428 х 1,8 = 2570 Вт; коэффициент двух окон: 2570 х 1,8 = 4826 Вт; коэффициент стеклопакетов: 4826 х 0,8 = 3861 Вт. Теперь определяем количество секций чугунного радиатора: 3861 / 180 = 21,5 – т.е. для обогрева такого помещения нужен чугунный радиатор с общим количеством в 22 секции. Вышеприведенный расчет является исключительно приблизительным примером. В нем не учитываются следующие важные критерии: толщина и материал, из которого выполнены стены и перекрытия; площадь остекления; характер утепления пола; наличие занавесей или гардин на окнах. Замена батарей отопления? Запросто. Об этом читайте здесь. Занавески на окнах сохраняют тепло Для точных расчетов необходимо обратиться к технической документации, чтобы определить более точное значение теплопотерь помещения, а также подвергнуть обследованию этого помещения с помощью тепловизора – специального устройства, которое может дать объективную оценку уровню теплопотерь. Дом на экране тепловизора Профессиональный расчет теплопотерь окупается надежной и экономной работой системы отопления. Видео – материал о таком расчете: ВЫВОДЫ Если следовать несложным инструкциям, можно своими руками установить приблизительную мощность отопительных приборов и провести расчет секций батарей отопления, необходимых для данного помещения. При этом погрешность может быть довольно существенной (отчего будет зависеть не только качество отопления, но и цена оборудования). Точное значение может дать профессиональный расчет с применением специального оборудования. Установка биметаллических радиаторов отопления – оптимальное решение для городских централизованных сетей отопления. Об этом читайте здесь. Если вы хотите выразить благодарность, добавить уточнение или возражение, что-то спросить у автора — добавьте комментарий

Источник: http://otoplenie-gid.ru/operacii/raschety/143-raschet-batarej-otopleniya

]]>
http://klimatcenter.com.ua/korisne/rozrahunok-batarey-opalennya-2/feed/ 0
Монтаж сонячного колектора http://klimatcenter.com.ua/korisne/montazh-sonyachnogo-kolektora-2/ http://klimatcenter.com.ua/korisne/montazh-sonyachnogo-kolektora-2/#respond Wed, 08 Jun 2016 13:25:48 +0000 http://www.klimatcenter.com.ua/?p=460 Монтаж сонячного колектора

]]>
http://klimatcenter.com.ua/korisne/montazh-sonyachnogo-kolektora-2/feed/ 0
Жителька Буковини встановила сонячні батареї: скільки коштує система та коли окупиться http://klimatcenter.com.ua/korisne/zhitelka-bukovini-vstanovila-sonyachni-batareyi-skilki-koshtuye-sistema-ta-koli-okupitsya/ http://klimatcenter.com.ua/korisne/zhitelka-bukovini-vstanovila-sonyachni-batareyi-skilki-koshtuye-sistema-ta-koli-okupitsya/#respond Wed, 08 Jun 2016 13:17:13 +0000 http://www.klimatcenter.com.ua/?p=458 Власниці будинку довелося півроку оббивати пороги чиновників, аби домогтися дозволу на встановлення системи. Жителька буковинського міста Кіцмань Оксана Твердохліб установила в себе на подвір’ї сонячну електростанцію. Агрегат виробляє достатньо електрики, щоби забезпечити її господарство, а надлишок вона навіть продає в міську електромережу. Жінці як першопрохіднику використання сонячних батарей у побуті довелося приборкувати не лише сонячну енергію, а й байдужість чиновників, які не хотіли повірити в успіх її задуму. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок. Панель сонячної батареї розміром у 150 квадратних метрів височіє просто посередцентральної вулиці міста Кіцмань. Власниця електростанції Оксана Твердохліб каже, що потужності достатньо, аби забезпечити електроенергією її триповерховий будинок і навіть продавати надлишок електроенергії у мережу. «За місяць вона виробила десь 1300 кіловат – це для зимового місяця досить потужна цифра. Спожила я десь третю частину. Решту було віддано в нашу мережу за «зеленим тарифом», — говорить Оксана Твердохліб.  Агрегат виробляє достатньо електрики, щоби забезпечити її господарство, а надлишок вона навіть продає в міську електромережу. Жінці, як першопрохіднику використання сонячних батарей у побуті, довелося приборкувати не лише сонячну енергію, а й байдужість чиновників, які не хотіли повірити в успіх її задуму. Ідея збудувати власну сонячну електростанцію прийшла до буковинки під час проживання в Австрії – там такі можна побачити ледь не на кожному будинку. Зростання тарифів на електроенергію в Україні остаточно переконало жінку. Тепер вона ще й заробляє на виробництві електрики. «По одному із лічильників вони вже в плюсі: ми рахунок не виставляємо, рахунок виставляється на різницю. Наприклад, він згенерував тисячу кіловат, а спожив тільки 100. Тобто 100 він не платить нічого, а за 900 ми йому відшкодовуємо», — пояснює начальник Кіцманського РЕМ (район електричних мереж) Олег Нагірняк. Читайте також: Нові тарифи на газ, тепло і світло. Як отримати субсидію та зекономити Із так званим «зеленим тарифом» обленерго виплачує жінці щомісячно 3,5 гривні за кожен кіловат. Таким чином електростанція, що обійшлася у 9 тисяч євро, за підрахунками власниці, окупиться за сім років. Щоправда аби встановити сонячні батареї, жінці довелося подолати чиновницький супротив. «За кордоном, якщо хтось хоче побудувати таку електростанцію, це триває від сили тиждень — з монтажем, з усім. Мені прийшлося боротися півроку, причому кожного дня», — згадує Оксана Твердохліб. Власниця ж сонячної батареї не шкодує, що витратила півроку на те, аби домогтися лише дозволу на їхнє встановлення. Каже, навіть якби не продавала надлишок у мережу, а лише забезпечувала власні потреби в електроенергії, усе одно це було б вигідно. Кореспондент ТСН Олег Тудан.
Сайт ТНС.

]]>
http://klimatcenter.com.ua/korisne/zhitelka-bukovini-vstanovila-sonyachni-batareyi-skilki-koshtuye-sistema-ta-koli-okupitsya/feed/ 0
Сонячний повітряний колектор http://klimatcenter.com.ua/korisne/sonyachniy-povitryaniy-kolektor-2/ http://klimatcenter.com.ua/korisne/sonyachniy-povitryaniy-kolektor-2/#respond Wed, 08 Jun 2016 13:16:26 +0000 http://www.klimatcenter.com.ua/?p=456 Сонячний повітряний колектор

]]>
http://klimatcenter.com.ua/korisne/sonyachniy-povitryaniy-kolektor-2/feed/ 0
Як отримати дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення квартири http://klimatcenter.com.ua/korisne/yak-otrimati-dozvil-na-vidklyuchennya-vid-merezh-tsentralizovanogo-opalennya-kvartiri/ http://klimatcenter.com.ua/korisne/yak-otrimati-dozvil-na-vidklyuchennya-vid-merezh-tsentralizovanogo-opalennya-kvartiri/#respond Wed, 08 Jun 2016 13:15:42 +0000 http://www.klimatcenter.com.ua/?p=454 До відома чернівчан. Якщо ви хочете у власній квартирі відключитися від мереж централізованого опалення і встановити індивідуальне опалення, то вам необхідно отримати дозвіл. Для цього ви звертаєтесь у Центр надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради з відповідною заявою і пакетом документів за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану 7.

Для отримання дозволу потрібно сформувати такий перелік документів:

– заява;

– протокол загальних зборів власників, наймачів (орендарів) квартир по стояку, квартир окремого під’їзду, окремого будинку щодо вирішення питання  відключення  від  мереж  централізованого  опалення  та   прийняття рішення про влаштування системи індивідуального або автономного опалення, створення ініціативної групи;

– довідка про відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги квартири (квартир), нежилого приміщення;

– довідка про те що правління ОСББ, ЖБК, ЖБТ не має заперечень щодо відключення квартири заявника (заявників) від мереж централізованого та влаштування в ній індивідуального опалення. – висновок проектної організації щодо можливості влаштування колективного димоходу або висновок ВСТ «Житловик» щодо можливості відведення продуктів згорання в  існуючі димоходи;

–  за необхідністю ескізний проект на влаштування колективного димоходу

– довідка з ПАТ  «Чернівцігаз» або ВАТ ЕК «Облененерго» щодо технічної можливості підключення до існуючих мереж газового або електричного опалення.

Як виняток, можуть розглядатися комісією заяви на відключення окремої квартири від мереж централізованого опалення та влаштування в ній індивідуального опалення за наявності: висновку  теплопостачальної організації про  неможливість забезпечення  її  опаленням згідно санітарних норм, довідки ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ ЕК «Обленерго» щодо технічної можливості підключення до існуючих мереж газового або електричного опалення; рекомендації лікаря про те, що споживач за станом здоров’я (хвороба інвалідність) потребує комфортніших умов проживання. Відключення квартир по стояку, всіх квартир окремого під’їзду, житлового будинку від мереж централізованого опалення виконує МКП «Чернівцітеплокомуненерго» за кошти замовника в міжопалювальний період з 1 травня до 1 вересня за його заявою та відповідно отриманим дозволом. Термін розгляду заяви  30 календарних днів. Адміністративна послуга є безкоштовною, в результаті якої ви отримуєте дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення квартири.

Центр надання адміністративних послуг: 58000, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану 7, тел. (0372)50-90-90, Філія «Садгора» вул. І.Підкови,2 тел. (0372) 560-540 http://dozvil.chernivtsy.eu e-mail: admincnap@ukr.net, doz.center2@ukr.net

Источник: http://chernivtsy.eu/portal/4/yak-otrymaty-dozvil-na-vidklyuchennya-vid-merezh-tsentralizovanogo-opalennya-kvartyry-85384.html

Порядок відключення від мереж централізованого опалення при відмові споживачів від централізованого теплопостачання в м. Чернівцях


DSC_0188

 

]]>
http://klimatcenter.com.ua/korisne/yak-otrimati-dozvil-na-vidklyuchennya-vid-merezh-tsentralizovanogo-opalennya-kvartiri/feed/ 0
Камин с водяным контуром http://klimatcenter.com.ua/korisne/kamin-s-vodyanyim-konturom-2/ http://klimatcenter.com.ua/korisne/kamin-s-vodyanyim-konturom-2/#respond Wed, 08 Jun 2016 13:08:57 +0000 http://www.klimatcenter.com.ua/?p=449 Камин в доме ─ символ уюта и душевного комфорта, но для полноценного обогрева помещения обычного камина недостаточно. С этой целью прекрасно справляется водяной камин, с которым обогревать помещение удобно и безопасно, сохраняя при этом все достоинства традиционного камина для интерьера дома.

Печь-камин с водяным контуром ─ надежный способ сочетать безопасность, тепло и эстетические параметры жилья. По техническому устройству водяной камин ─ это котел, работающий на твердом топливе, и выгодно объединяющий красоту традиционного камина и возможность комбинированного прогрева помещения, как открытым пламенем, так и теплом, уходившим до этого в трубу.

Камин чугунный с водяным контуром

Варианты применения

Водяные камины используют как резервный или основной источника тепла. Если камин планируют как главный источник отопления, его подключают по специальной схеме, где учитывается не только обогрев жилья, но и подогрев воды, «теплого пола».

Водяной камин может подключаться к действующей системе как резервный вариант обогрева. Если в работе задействован водяной камин, то основную систему отопления электроника отключает автоматически, так как температуру воды в трубах контролируют специальные приборы.

Устройство и принцип действия

С технической точки зрения водяной камин представляет собой металлическую топку, толщина стенок которой (от 4 до 8 мм) зависит от вида камина — открытый или закрытый, а также из материала топки. Корпус изготавливают из котельной стали или чугуна и покрывают огнеупорной краской . Внутреннюю часть топки облицовывают жаропрочной плиткой.

Устройство камина с водяным контуром

Трубки теплообменника находятся между стенками топки. В нормальном состоянии в системе теплоносителя (ее еще называют «водяной рубашкой») содержится около 40 л воды, которая циркулирует по теплообменнику и нагревается за счет энергии от сгоревшего топлива. Между стенками топки располагаются воздушные каналы для доступа кислорода, необходимого для поддержки процесса горения, здесь же устанавливают и теплообменники. Воздух, нагретый в каналах, сквозь специальные отверстия попадает в комнату, а вода, прогретая в змеевиках, попадает в систему отопления и горячего водоснабжения дома.

Для отвода горячей воды в отопительной системе и теплых полах к теплоносителю подключают датчики температуры, элементы трубопроводной системы, контролирующие подачу воды. Дополняет отопительное устройство каминный портал. Его вид можно согласовать с любым интерьером.

Мощность камина с контуром можно регулировать в ручном режиме, путем регулировки воздушного потока в топке, есть и автоматические камины, где управление идет с пульта, задаются параметры .

Подключение

Водяной камин можно сложить и из кирпича ─ стенки должны быть двойными (внутренняя – из металла, внешняя – из кирпича), между стенками находится змеевик. Этот вариант камина требует точного соблюдения размеров и высокой квалификации, переделать такую работу сложно, поэтому браться за кладку домашнему мастеру без подобного опыта рискованно. Проще купить металлический камин и остальные комплектующие отопительной системы и воспользоваться инструкцией по монтажу.

Пошаговая инструкция подключения камина:

 1. Выровнять пол на месте установки печи, облицевать отражающими подтопочными листами из нержавеющей стали.
 2. Установить на площадку печь, подкручивая ножки, отрегулировать ее по уровню.
 3. Смонтировать систему водяного отопления с циркуляционным насосом. В некоторых моделях каминов циркуляционный насос уже встроен. Но так же возможен монтаж в открытую систему отопления без циркуляционного насоса.
 4. По выбранной схеме к системе отопления подключают теплообменник.
 5. Заполнить систему водой, проверить ее герметичность и нормальную работу циркуляционного насоса.
 6. Смонтировать дымоход, подключить его к дымовому каналу камина, обработать все стыки жароустойчивым нерметиком, все проходки продублировать негорючими материалами.
 7. Провести пробную растопку камина. При первой попытке из-за спекания краски может появиться неприятный запах. Впоследствии его не будет.
 8. Проверить нагрев воды в системе, регулируя скорость циркуляции, сбалансировать систему вентилями на радиаторах.

Схема подключения печи камина с водяным контуром

Схема подключения

Преимущества и недостатки

Современные печи-камины с водяным контуром имеют множество достоинств:

 • Водяные камины можно сочетать с отопительными системами других видов, которые уже функционируют в доме.
 • Применение для отопления доступных и безопасных видов топлива .
 • Система отопления с применением камина не просто обогревает, но и сохраняет стиль интерьера дома.
 • Водяные камины отличает автономность и простота в эксплуатации.
 • Для облицовки камина используют самые разнообразные материалы, гармонично сочетающиеся с любым интерьером.

Так же у таких каминов есть и свои недостатки:

 • Довольно высокая цена;
 • Не автоматизированная подача топлива, за исключением пеллетного камина;

Как выбрать

Главным критерием при выборе камина является мощность топки камина. Этот показатель зависит от объема камеры сгорания ─ чем больше топлива можно загрузить в топку, тем выше мощность камина.

В техпаспорте каминной топки есть три параметра: максимальная, минимальная и номинальная мощности. Оптимальной будет номинальная, которую можно определить экспериментальным путем через какой-то промежуток времени. Для отопления 10 кв. м дома с потолками в 2,5м, достаточно мощности в 1 кВт. С учетом этих стандартов несложно рассчитать мощность своей топки. Поскольку слишком активная эксплуатация камина может сократить время его службы, лучше приобретать камин с запасом мощности в 10-5% от номинала.

Продажей и установкой водяных каминов занимаются специализированные компании, предлагающие множество вариантов каминов, для разных помещений и условий эксплуатации, здесь же можно выбрать порталы на любой вкус.

Стоимость можно привести лишь ориентировочную, так как все зависит от количества времени, потраченного на изучение рынка – всегда есть предложения, отличающиеся по цене. Кирпичные камины обходятся дороже моделей из чугуна или стали. Если сравнивать модели одного производителя Lechma, то камин мощностью в 8 кВт предлагают за €1080, Lechma PL-210 обойдется уже в € 2950.

Оценивая все аргументы «за» и «против», напрашивается вывод, что установка водяных каминов по сравнению, с установкой, например, электрического котла такой же мощности, обойдется значительно дороже, и окупятся эти расходы в течение 5 лет при условии постоянного проживания в доме.

Если дом имеет небольшую площадь, используется для периодического проживания, эксплуатировать водяной камин может быть экономически невыгодно. Таким образом, выбор водяного камина будет удачным при установке его как резервный вариант отопления больших домов и при ограничении мощности электроэнергии до 3 кВт.

Параллельное использование водяного камина с основным газовым или электрическим котлом спасет от полного отключения отопления при неисправности основного агрегата, плюс дополнительная экономия 35% топлива.

ДЖЕРЕЛО: http://udobnovdome.ru/kamin-s-vodyanym-konturom/

]]>
http://klimatcenter.com.ua/korisne/kamin-s-vodyanyim-konturom-2/feed/ 0